VMRO: Vendosja e flamurit të NATO-s nuk fsheh krimet dhe nepotizmin - Bota Sot
VMRO: Vendosja e flamurit të NATO-s nuk fsheh krimet dhe nepotizmin

Maqedonia

VMRO: Vendosja e flamurit të NATO-s nuk fsheh krimet dhe nepotizmin

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 15:22
VMRO-DPMNE

VMRO-DPMNE-ja reaguar ndaj qëndrimeve të kryeministrit Zoran Zaev të thëna sot në ceremoninë e vendosjes së flamurit të NATO-s para Qeverisë. 

Partia e Hristijan Mickoskit vlerëson se vendosja e flamurit nuk i fsheh krimet dhe nepotizmin e Qeverisë. Sipas VMRO-së, e keqja e quajtur Zaev do të merr fund me organizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. 

“Për fat tkeq, shkaku i sëmundjes së Zaevit për pushtetit dhe pushtetit të kriminalizuar, sot jemi me identitet të nëpërkëmbur dhe mungesë dinjitetit e që së shpejti do të kulmojë me ekonomi të pasuksesshme”, thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...