Ndihma e Shpejtë, ministri Filipçe e ruan si “sekret shtetëror” emrin e ndërmarrjes që e kryen fizibilitetin - Bota Sot
Ndihma e Shpejtë, ministri Filipçe e ruan si “sekret shtetëror” emrin e ndërmarrjes që e kryen fizibilitetin

Maqedonia

Ndihma e Shpejtë, ministri Filipçe e ruan si “sekret shtetëror” emrin e ndërmarrjes që e kryen fizibilitetin

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 16:42
Ministri i Shëndetësisë (MSH) Venko Filipçe

Ministria e Shëndetësisë (MSH) vazhdon ta ruaj si “sekret shtetëror” emrin e ndërmarrjes së kontraktuar për analizën e fizibilitetit të Ndihmës Mjekësore të Shpejtë, sepse edhe par tre muajsh nga mbyllja e thirrjes, nuk e ka publikuar tenderi në Sistemin Elektronik për Furnizime Publike. Emri i ndërmarrjes nuk bëhet i ditur edhe pas insistimit tremujor të Portalb.mk.

Për analizën e fizibilitetit më 14 nëntor të 2018-s është mbyllur thirrja për aplikim. U njoftua se ka pasur katër oferta dhe se një ndërmarrje e ka fituar tenderin, por edhe pse u premtua nga ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ende nuk janë publikuar emrat e ofertuesve dhe të kontraktuesit të kësaj analize.

“Emrin e ndërmarrjes do ta publikojmë në Sistemi Elektronik për Furnizime Publike”, u përgjigjen sot nga MSH-ja.
Këtë premtim e ka dhënë më 5 shkurt 2019 edhe ministri Filipçe. 

“Ende nuk ka përfunduar. E ka fituar një ndërmarrje që ka konkurruar, me procedurë ankand elektronik, e kanë ulur çmimin, kanë afat prej 60 ditësh, të cilat ende nuk kanë kaluar”, tha ministri Filipçe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...