Edi Rama shpreh ngushëllime për tragjedinë në rrugën Shkup-Tetovë - Bota Sot
Edi Rama shpreh ngushëllime për tragjedinë në rrugën Shkup-Tetovë

Maqedonia

Edi Rama shpreh ngushëllime për tragjedinë në rrugën Shkup-Tetovë

Më: 14 shkurt 2019 Në ora: 09:53
Edi Rama

Edi Rama ka shprehur ngushëllime për fatkeqësinë në komunikacion që ndodhi në rrugën Shkup-Tetovë, tek Karpallak në të cilën humbën jetën 14 persona, ndërsa një numër i madh i tyre janë të lënduar.

Rama ka shprehur ngushëllime të thella deri tek familjarët e viktimave:

“Pikëllim për tragjedinë e autobusit në vendin fqinj të Maqedonisë së Veriut, ku numri i viktimave e të plagosurve ka tronditur e shqetësuar aq shumë familje. U jemi pranë shpirtërisht të gjithë familjeve dhe të gjithë vendit mik”, shkruan Rama në rrjetin social “Twitter”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...