ASHMAA: Mediat ta harmonizojnë programin me ditët e zisë - Bota Sot
ASHMAA: Mediat ta harmonizojnë programin me ditët e zisë

Maqedonia

ASHMAA: Mediat ta harmonizojnë programin me ditët e zisë

Më: 14 shkurt 2019 Në ora: 11:22
Ditë Zie

Agjencia për Shërbime Mediatike Audio dh Adiovizuale i ka ftuar radiodifuezuesit që sot dhe nesër ta harmonizojnë programin për shkak të ditëve të zisë, të shpallur pas fatkeqësisë së rëndë të komunikacionit Shkup-Tetovë në afërsi të fshatit Llaskarcë.

“Muzika duhet që të jetë e zhanreve përkatës për ditët e zisë, ndërkaq emisioni i programeve zbavitëse, emisioneve humoristike ose filmat e komedisë, ta anulohen për ditët tjera. Nëse e lejojnë marrëveshjet e nënshkruara, është rekomanduese që dy ditë të mos transmetohen reklama”, thuhet në kumtesë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...