Hasani: 19 vjeçarja në gjendje kritike, për momentin është dërguar në operacion - Bota Sot
Hasani: 19 vjeçarja në gjendje kritike, për momentin është dërguar në operacion

Maqedonia

Hasani: 19 vjeçarja në gjendje kritike, për momentin është dërguar në operacion

Më: 15 shkurt 2019 Në ora: 13:13
Dr-Ilir Hasani

Vajza 19 vjeçare me lëndime në pjesën e shpatullës e cila është në gjendje kritike, për momentin është dërguar për operim në Klinikën “Nënë Tereza” ka theksuar Ilir Hasani.

Sipas informatave të fundit nga spitalet ku po trajtohen të lënduarit e aksidentit tragjik në Llaskarcë, bëhet fjalë për 5 pacientë të cilët janë në gjendje kritike.

Tre nga ata janë në kurim intensiv në Klinikën për anestezion dhe re-animacion dhe sipas mjekëve gjendja e tyre është e vështirë, derisa dy të tjerë janë në Spitalin e Qytetit “ 8 Shtatori” dhe janë me lëndime në tru dhe po mbahen në jetë për aparaturave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...