Zaev dhe Cipras do të marrin çmimin prestigjioz në Mynih - Bota Sot
Zaev dhe Cipras do të marrin çmimin prestigjioz në Mynih

Maqedonia

Zaev dhe Cipras do të marrin çmimin prestigjioz në Mynih

Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 10:30
Zaev - Cipras

Kryeministri Zoran Zaev dhe kolegu i tij grek Aleksis Cipras sot në Munih do të marrin çmimin“Ewald von Kleist”. Është planifikuar dorëzimi i çmimit të bëhet me ceremoni të veçantë në mbrëmje nikoqir i së cilës do të jetë kryeministri i Bavarisë, Florian Herman.

Të dy kryeministrat në suaza të Konferencës të Sigurisë së Munihut do të mbajnë fjalim në panel diskutimin e përbashkët. Kryeministrat marrin këtë çmim prestigjioz për shkak te zgjidhjes së problemit shumëvjeçar lidhur me çështjen e emrit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...