OBRM-PDUKM: LSDM po përpiqet ta kopjojë mënyrën e zgjidhjes së kandidatit të OBRM-PDUKM-së, por pa sukses - Bota Sot
OBRM-PDUKM: LSDM po përpiqet ta kopjojë mënyrën e zgjidhjes së kandidatit të OBRM-PDUKM-së, por pa sukses

Maqedonia

OBRM-PDUKM: LSDM po përpiqet ta kopjojë mënyrën e zgjidhjes së kandidatit të OBRM-PDUKM-së, por pa sukses

Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 13:52
OBRM-PDUKM

Nëpërmjet një njoftimi të partisë opozitare maqedonase thuhet se “LSDM po përpiqet ta kopjojë mënyrën e zgjidhjes së kandidatit të OBRM-PDUKM-së”.

“I vetmi kriter është dëgjimi përballë Zoran Zaevi dhe mbështetjen e politikave kriminale dhe anti-shtetërore”, thonë nga OBRM-PDUKM.

“E dinë se populli ua kthen shpinën dhe se do të jep mbështetje OBRM-PDUKM-së. Populli nuk i mbështet politikat kriminale të Zoran Zaevit, i cili nuk ka kapacitet demokratik dhe në kundërshtim me vullnetin e popullit solli numër të madh të marrëveshjeve dhe ligjeve të dëmshme”, kumtojnë nga OBRM-PDUKM.

Sipas tyre qytetarët e shohin dallimin dhe e dinë se kush ka kapacitete demokratike dhe kush po udhëhiqet sipas urdhrave kriminale të liderit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...