“Veteranët amerikanë dhe përfaqesues të partisë republikane vizituan Ali Ametin” - Bota Sot
“Veteranët amerikanë dhe përfaqesues të partisë republikane vizituan Ali Ametin”

Maqedonia

“Veteranët amerikanë dhe përfaqesues të partisë republikane vizituan Ali Ametin”

Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 09:27
Ali Ametin veteranët amerikanë dhe përfaqesues të partisë republikane

“Mirnjohje per punen disa dekadeshe ne arritjen e keti projekti madhore antarsimi ne NATO dhe zgjidhja e kontekstit me Greqine. Lideri i BDI priti ne takim ushtaraket amerikan z. John Mccrcken, z. John Wats agjent federal i NNSA dhe z. Jason Emert.

Ne takim u diskutua mbi rendesine e vendosjes se standardeve te NATOS dhe sundimin e ligjit. Gjithashtu z. Ahmeti ndau me miqte amerikan gatishmerine dhe percaktimin e BDI- se per qellimet dhe vizionin s 20 viteve te ardheshme.

Miqte amerikan edhe njeher shprehen gatishmerine per te perkrahur aleatin e tyre BDI ne veprimtarine politike!”, thone për Almakos burime brenda BDI.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...