Digjet pylli mbi fshatin Batincë të Shkupit - Bota Sot
Digjet pylli mbi fshatin Batincë të Shkupit

Maqedonia

Digjet pylli mbi fshatin Batincë të Shkupit

Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 09:31
Foto Ilustrim

Me intervenimin të shpejt të zjarrfikëseve zjarri është lokalizuar duke mos lejuar që të shkaktoj dëme më të mëdha.

Nga njësiti i zjarrfikëseve thonë se kanë arritur të intervenoj në kohë duke mos lejuar që zjarri të afrohet në vendin ku mbillet rrushi i shtetit dhe në afërsi të shtëpive më të afërta që ndodhen në malësi.

Siç informojnë nga njësiti i zjarrfikëseve nuk ka dëme materiale, përveç djegies së kullosës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...