Osmani: Zbatimi i Planit 18, është bazë edhe për një raport pozitiv nga KE - Bota Sot
Osmani: Zbatimi i Planit 18, është bazë edhe për një raport pozitiv nga KE

Maqedonia

Osmani: Zbatimi i Planit 18, është bazë edhe për një raport pozitiv nga KE

Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 12:26
Bujar Osmani

“Kemi sukses të jashtëzakonshëm në dinamikën dhe zbatimin e reformave të parapara të Planit 18, për të cilën besoj se do të reflektojë në një Raport shumë më të mirë të Komisionit Evropian nga ajo e vitit të kaluar, së bashku me një rekomandim të pakushtëzuar deri në Këshillin e BE-së”, theksoi Osmani, duke shprehur pritje të qartë se ky progres do të rezultojë me konfirmimin e vendimit të Këshillit të BE-së në qershor, për fillimin e negociatave me Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Osmani do të realizoi takim edhe me Eurokomisarin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn dhe përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federica Mogherini.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...