15-vite nga vdekja e Boris Trajkovskit - Bota Sot
15-vite nga vdekja e Boris Trajkovskit

Maqedonia

15-vite nga vdekja e Boris Trajkovskit

Më: 26 shkurt 2019 Në ora: 07:36
Boris Trajkovski

Sot bëhen 15-vite nga vdekja e ish-presidentit të Maqedonisë Boris Trajkovski, i cili e humbi jetën në fatkeqësi ajrore në Rotimlje, në afërsi të Mostarit.

Në fatkeqësinë ajrore që ndodhi më 26 shkurt të vitit 2004 humbi jetën presidenti Trajkovski dhe delegacioni tetë-anëtarësh i Maqedonisë, i cili kishte udhëtuar në konferencë ndërkombëtare në Mostar, Bosnjë e Hercegovinë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...