Muki merr goditje edhe nga shefi i tij, Zaev: Pa BDI-në nuk ka shumicë - Bota Sot
Muki merr goditje edhe nga shefi i tij, Zaev: Pa BDI-në nuk ka shumicë

Maqedonia

Muki merr goditje edhe nga shefi i tij, Zaev: Pa BDI-në nuk ka shumicë

Më: 26 shkurt 2019 Në ora: 22:34
Zoran Zaev dhe Muhamed Zekiri

Nënkryetari dhe deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka thënë se edhe pa BDI-në, Qeveria dhe Kuvendi mund të funksionojnë.

Që Zekiri e kishte pasur gabim, iu bë me dije nga shumë aspekte dhe individë. 

Ndërsa së fundmi sqarim për të dhe opinionin më të gjerë dha vetë kryeministri Zoran Zaev, i cili sonte potencoi se pa BDI-në nuk mund të ketë shumicë dhe sugjeroi gabime të tilla mos përsëriten në të ardhmen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...