Zaev viziton sot Tiranën, takon Ramën - Bota Sot
Zaev viziton sot Tiranën, takon Ramën

Maqedonia

Zaev viziton sot Tiranën, takon Ramën

Më: 13 mars 2019 Në ora: 08:36
Zoran Zaev

Kryeministri i Republikë së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i shoqëruar me zëvendës kryeministrin për Çështje Evropiane, Bujar Osmani dhe me ministrin e punëve të Jashtme,Nikolla Dimitrov do të zhvillojnë sot një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Gjatë qëndrimit në Tiranë, ekipi qeveritar do të takohet me kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe kreun e Parlamentit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi.

Axhenda e vizitës

10:00 - Ceremoniali zyrtar

10:30 - Takim i dy delegacioneve

11:15 - Konferencë e përbashkët e dy kryeministrave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...