Kostovski: Janë nxjerr vetëm pesë për qind e përgjimeve ilegale - Bota Sot
Kostovski: Janë nxjerr vetëm pesë për qind e përgjimeve ilegale

Maqedonia

Kostovski: Janë nxjerr vetëm pesë për qind e përgjimeve ilegale

Më: 14 mars 2019 Në ora: 13:37
Rasti “Shënjestra-Fortesa”

Zvonko Kostovski dhe Gjorgji Lazarevski nga DSK kanë arritur të nxjerrin vetëm 5% nga numri i përgjithshëm i materialeve të përgjimeve ilegale. Këto materiale pastaj iu dorëzuan Zoran Verushevskit, i cili pastaj këto ia dorëzoi liderit të LSDM-së, Zoran Zaev.

Këtë në seancën e sotme gjyqësore për rastin e PSP-së “Shënjestra-Fortesa” e zbuloi dëshmitari Zvonko Kosotovski.

Në pyetjen e prokurores Lençe Ristovska se nëse disa biseda janë inçizuar nga dy herë, Kostovski tha se kjo ka ndodhur kur të dy bashkëbiseduesit kanë qenë të shënjestëruar. Ai dha shembull rastin e bisedës së ish-ministrit Mile Janakieski dhe ministres Gordana Jankulloska se kanë qenë të inçizuar dy herë, sepse të dy kanë qenë të shënjestruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...