Maqedoni, seanca të dy komisioneve të Kuvendit - Bota Sot
Maqedoni, seanca të dy komisioneve të Kuvendit

Maqedonia

Maqedoni, seanca të dy komisioneve të Kuvendit

Më: 15 mars 2019 Në ora: 09:20
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut sot seanca do të mbajnë Komisioni për Arsim, Shkencë dhe Sport dhe Komisioni për Transport, Lidhje dhe Ekologji.

Statuti i Universitetit “Nënë Tereza” në Shkup dhe i “Shën Klimentit të Ohrit” në Manastir, janë në rendin e ditës në seancën e Komisionit për Arsim, Shkencë dhe Sport.

Ndërsa anëtarët e Komisionit për Transport, Lidhje dhe Ekologji do të debatojnë për menaxhimin elektronik dhe shërbimet elektronike, në lexim të dytë, si dhe për propozim-programin kombëtar për infrastrukturën hekurudhore për periudhën nga vitit 2019-2021.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...