Përfundon afati për blerjen e duhanit në Maqedoni - Bota Sot
Përfundon afati për blerjen e duhanit në Maqedoni

Maqedonia

Përfundon afati për blerjen e duhanit në Maqedoni

Më: 15 mars 2019 Në ora: 21:32
Foto ilustruese

“Blerja ka kaluar në mënyrë të rregullt, pa probleme dhe me kënaqësi të kultivuesve të duhanit. Nëntë blerësit në vend sot mbyllën zyrtarisht pikat, pasi ligjërisht mbaron blerja e duhanit nga korrja e vitit të kaluar. Ne po bëjmë analizat e fundit, por është një fakt se blerja ka kaluar në kënaqësi të përgjithshme. Pagesa e duhanit është afër përfundimit. Deri më tani, 283 miliardë denarë janë paguar për kultivuesit e duhanit, që është 97.57 për qind”, tha Indov.
Rreth 13,000 ton duhan janë blerë në rajonin e Prilepit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...