Edhe Ohri me ajër të ndotur - Bota Sot
Edhe Ohri me ajër të ndotur

Maqedonia

Edhe Ohri me ajër të ndotur

Më: 16 mars 2019 Në ora: 17:38
Foto ilustrim

Urbanizimi intensiv në pjesën qendror të qytetit, nxehja dhe komunikacioni janë disa nga arsyet që edhe Ohri ashtu siç qytetet tjera u gjet te qytetet me ajër të ndotur.

Internet aplikacionit vazhdimisht tregojnë ajër të ndotur në Ohër. Mbrëmë ajri i ndotur shkoi deri 210 PM në metër katror.

Qytetarët thonë ndotja e ajrit mund vërehet posaçërisht gjatë orëve të vona.

Njohësit e mirë thonë se për fat të mirë liqeni ndihmon në uljen e ndotjes së ajrit dhe po të mos ishte liqeni, ndotja e ajrit do të ishte më e madhe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...