KSHZ sot do të miratojë raportin përfundimtar të rishikimit të listës zgjedhore - Bota Sot
KSHZ sot do të miratojë raportin përfundimtar të rishikimit të listës zgjedhore

Maqedonia

KSHZ sot do të miratojë raportin përfundimtar të rishikimit të listës zgjedhore

Më: 18 mars 2019 Në ora: 14:16
KShZ

KSHZ sot do të miratojë raportin përfundimtar të rishikimit publik të listës zgjedhore për periudhën nga 23 shkurti deri më 14 mars 2019, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Për zbatimin e zgjedhjeve presidenciale dhe zgjedhjeve të parakohshme për kryetar të komunave të Ohrit, Novo Sellës dhe Dibrës.

Në seancën e sotme KSHZ do të rishikoj edhe kërkesat për marrjen e lejes së vëzhgimit të zgjedhjeve të ardhshme presidenciale, të ngritura nga OSBE, Zyra për Institucione Demokratike dhe të drejtat e Njeriut, Misioni për vëzhgim të zgjedhjeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...