Shaqiri: Do të jemë i pranishëm në protesën e së premtes në mbështetje të AbdulFeta Alimit - Bota Sot
Shaqiri: Do të jemë i pranishëm në protesën e së premtes në mbështetje të AbdulFeta Alimit

Maqedonia

Shaqiri: Do të jemë i pranishëm në protesën e së premtes në mbështetje të AbdulFeta Alimit

Më: 19 mars 2019 Në ora: 12:08
Ish deputeti, Hysni Shaqiri

Deputeti i UÇK-së dhe ish nënkryetari i kuvendit Hysni Shaqiri, mbështet protestën e së premtes në mbështetje të Abdulfeta Alimit, i cili u dënua me 7 vite heqje lirie për incidentet e 27 prillit në kuvend.

Është e pa pranueshme të dënohet një pjestar i sigurimit të kuvendit, i cili dihet botërisht se shpëtoi jetën e një depiuteti. Në botën demokratike ai do të duhej të ishte shpërblyer dhe avancuar në vendin e punës, ndërsa gjykata e politizuar në RMV të njejtin e dënon me 7 vite burg.

Vendimet e gjyqësore të politizuar detyrojnë qytetarët të ngrenë zërin me protesta për të kërkuar drejtësi, prandja edhe un si Hysni Shaqiri do të jemë pjesë e protestës së paralajmëruar të mbahet të premten në ora 14.00 në Sheshin Skenderbeu në Shkup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...