Menduh Thaçi priti në takim Ambasadorin e Kosovës, Gjergj Dedaj - Bota Sot
Menduh Thaçi priti në takim Ambasadorin e Kosovës, Gjergj Dedaj

Maqedonia

Menduh Thaçi priti në takim Ambasadorin e Kosovës, Gjergj Dedaj

Më: 19 mars 2019 Në ora: 14:07
Menduh Thaçi dhe Gjergj Dedaj

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) Menduh Thaçi sot priti në takim ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Gjergj Dedaj.

Në takim u diskutua për situatën aktuale politike në vend dhe rajon, për proceset euroatlantike, si dhe për dialogun Prishtinë – Beograd.

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi uroi ambasadorin Dedaj për emërimin në krye të Ambasadës së Republikës së Kosovës në Shkup, duke vlerësuar lartë bashkëpunimi mes të dy vendeve, si dhe hapërtimin e përbashkët në drejtim të integrimeve euroatlantike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...