Janakieski kërkon ndihmë nga “Zelena Llupa” - Bota Sot
Janakieski kërkon ndihmë nga “Zelena Llupa”

Maqedonia

Janakieski kërkon ndihmë nga “Zelena Llupa”

Më: 19 mars 2019 Në ora: 15:34
Kryetar i shoqatës “Zelena Llupa”

Ish-ministri Mile Janakieski, i akuzuar në disa lëndë të PSP-së, ka dërguar letër deri tek “Zelena Llupa” në të cilën ankohet se i janë shkelur të drejtat e njeriut. Ai thotë se seancat gjyqësore ndaj tij janë caktuar shumë shpesh, gjegjësisht nuk ka kohë që të përgatit mbrojtje cilësore. Janakieski thotë se në 85 ditë pune i janë caktuar 57 seanca.

Letra e Janakieskit është adresuar deri tek Vane Cvetanov kryetar i shoqatës “Zelena Llupa”, i cili gjerë sa ishte ministër Janakieski ankohej nga “regjimi i Gruevskit”.

“Zelena Llupa informon se ka marrë letër nga i akuzuari Mile Janakieski, në të cilën ankohet se atij i janë shkelur të drejtat e njeriut”, thonë nga shoqata Zelena Llupa.

Nga shoqata shtojnë se ata do të rishikojnë letrën e dërguar dhe do të dërgojnë shkresë deri tek Gjykata Themelore Shkupi 1-Shkup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...