Shkup, taksistët kërkojnë që pensionistët të mos vozistin taksi - Bota Sot
Shkup, taksistët kërkojnë që pensionistët të mos vozistin taksi

Maqedonia

Shkup, taksistët kërkojnë që pensionistët të mos vozistin taksi

Më: 19 mars 2019 Në ora: 18:06
Taksi

Një grup i taksistëve reagojnë se në Shkup taksi vozisin secili që dëshiron të hyra shtesë, dhe me këtë shkelen ligjet. Ata kanë numëruar 5000 automjete taksi, ndërsa vetëm 2400 licenca janë lëshuar nga Bashkia e Shkupit. Më pak se 500 persona janë punësuar dhe të paraqitur si taksistë.

“Ligjet dhe rregulloret ekzistojnë. Policia dënon, ndërsa inspektorët e Bashkisë dhe të punës nuk janë askund”, thotë Rajçinovski dhe shoqata e taksistëve që kërkoi reagim nga të gjitha shërbimet inspektoriale..

Bashkia e Shkupit nuk dini se taksistë ilegal ka në Shkup. Automjetet konfiskohen, dhe ka dënime prej 500 eurove. Shkupin e mbrojnë vetëm 4 inspektorë për inspektimin e rrugëve thonë nga atje.

“Si rezultat i aktiviteteve të inspektorëve tanë janë dhënë 35 vendime për konfiskimin e përkohshëm të automjeteve”, thonë nga Bashkia e Shkupit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...