Caktohet duel televiziv mes Zaevit dhe Mickoskit - Bota Sot
Caktohet duel televiziv mes Zaevit dhe Mickoskit

Maqedonia

Caktohet duel televiziv mes Zaevit dhe Mickoskit

Më: 21 mars 2019 Në ora: 20:14
Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski

Për javën e ardhshme është caktuar TV duel mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të opozitës maqedonase OBRM-PDUKM, Hristijan Mickoski.

Ata do të ballafaqohen të martën në televizionin “Kanal 5”, me fillim në orën 18:30.

Të dy politikanët kanë konfirmuar prezencën e tyre, ndërsa debati do të zgjasë rreth 100 minuta.

Mickoski dhe Zaev do të kenë kohë të kufizuar për t’u përgjigjur në pyetje, si dhe mundësi për replika dhe kundër-replika.

Ndryshe, Mickoski dhe Zaev edhe më herët janë ballafaquar në debate publike, ndërsa kjo ka munguar gjatë kohës kur kryeministër ka qenë Nikolla Gruevski.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...