Arrestohet një person nga Shkupi për armë mbajtje pa leje - Bota Sot
Arrestohet një person nga Shkupi për armë mbajtje pa leje

Maqedonia

Arrestohet një person nga Shkupi për armë mbajtje pa leje

Më: 22 mars 2019 Në ora: 10:32
Foto Ilustrim

Sektori për Punë të Brendshëm në Shkup ka ngritur padi penale kundër një personi për shkak të dyshimit se ka bërë tregti të paligjshme me armë.

“SPB Shkup ka ngritur padi penale kundër N.D. (23) nga Shkupi për shkak të dyshimit se ka kryer vepër penale “përpunim të paligjshëm, ruajtje dhe tregti me armë dhe mjete shpërthyese”, e dënuar me nenin 396 të Kodit Penal.

Më 20.03.2019 gjatë kryerjes së kontrollit në rrugën “Boro Menkov”, zyrtarët policor gjatë kryerjes së kontrollit e të paraqiturit ka zbuluar në pistoletë “SIG-SAUER 7.65″ në të cilën ka pasur tre plumba, dhe ka qenë pa leje”, thonë nga MPB.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...