Duel i ri televiziv mes Zaevit dhe Mickoskit të martën, pas debatit do të ketë konfirmim të fakteve - Bota Sot
Duel i ri televiziv mes Zaevit dhe Mickoskit të martën, pas debatit do të ketë konfirmim të fakteve

Maqedonia

Duel i ri televiziv mes Zaevit dhe Mickoskit të martën, pas debatit do të ketë konfirmim të fakteve

Më: 22 mars 2019 Në ora: 10:42
Zoran Zaev dhe Hristian Mickoski

Televizioni Kanal 5 mbrëmë  ka njoftuar se në televizionin e tyre do të kenë mysafir në një duel televiziv liderët e partive, Zoran Zaev nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë (LSDM) dhe Hristijan Mickoski nga partia opozitare VMRO-DPMNE.

Pas përgatitjes së treguar nga të dy liderët dhe pas disa konsultimeve është marrë vesh që dueli të mbahet të martën, më 26 mars, në kuadër të emisionit “Samo Vistina” (Vetëm vërtetë) në fillim të orës 18:30, informoi televizioni Kanal 5.

Pjesëmarrjen, siç theksohet, e kanë konfirmuar dje nga të dy palët.

“Si risi, pas mbarimit të duelit do të ketë Verifikim të fakteve, ku ekipi i gazetarëve të televizionit Kanal 5 do t’i verifikojë konfirmimet e liderëve me raportet relevante nga institucionet vendore dhe ndërkombëtare, me qëllim që të shmangen manipulimet në opinion”, thonë nga Kanal 5.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...