Këto do të jenë numrat e kandidatëve në listën e zgjedhjeve presidenciale në Maqedoni - Bota Sot
Këto do të jenë numrat e kandidatëve në listën e zgjedhjeve presidenciale në Maqedoni

Maqedonia

Këto do të jenë numrat e kandidatëve në listën e zgjedhjeve presidenciale në Maqedoni

Më: 22 mars 2019 Në ora: 12:31
Komisioni Shtetëror Zgjedhor

Sot Komisioni Shtetëror Zgjedhor mbajti seancën e saj të radhës në të cilën u konfirmuan dorëzimi i kandidaturave dhe hodhën shortin për radhitjen e kandidatëve në listën zgjedhore, për zgjedhjet presidenciale.

Ata në fillim të seancë kërkuan që kandidatët deri më 1 prill të jenë të kujdesshëm gjatë deklaratave në publik.

Nga atje bënë thirrje që kandidatët të zhvillojnë fushatë demokratike dhe korrekte.

Kandidati Blerim Reka do të jetë me numrin rendor një në listën e votuesve, Gordana Siljanovska me numrin dy dhe Stevo Pendarovski do të jetë me numrin tre rendor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...