Të hënën do të konfirmohet rradhitja e kandidatëve për zgjedhjet lokale në Dibër, Ohër dhe Novo Sellë - Bota Sot
Të hënën do të konfirmohet rradhitja e kandidatëve për zgjedhjet lokale në Dibër, Ohër dhe Novo Sellë

Maqedonia

Të hënën do të konfirmohet rradhitja e kandidatëve për zgjedhjet lokale në Dibër, Ohër dhe Novo Sellë

Më: 22 mars 2019 Në ora: 12:54
Zgjedhjet e parakohshme për Komunën e Dibrës

Ditën e hënë nëpërmes hedhjes së shortit do të bëhet e ditur renditja e kandidatëve në listën e votuesve për kryetar të komunave, të cilat do të mbahen në tri komuna, Ohër, Dibër dhe Novo Sellë.

Për kryetar të komunës së Ohrit garojnë pesë kandidat, për komunën e Dibës dy kandidatë dhe dy kandidatë do të garojnë për komunën e Novo Sellës.

Zgjedhjet për kryetar në këto tre komuna janë caktuar më 21 prill, së bashku me zgjedhjet presidenciale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...