Komunikacioni rrugor sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Komunikacioni rrugor sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Komunikacioni rrugor sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 24 mars 2019 Në ora: 09:41
Rrugët e Maqedonis

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë (LAMM) bën të ditur se komunikacioni rrugor është duke u zhvilluar pa pengesa dhe nëpër rrugë me korsi të thata.

Dendësia e komunikacionit në rrugët jashtë qyteteve është mesatare, kurse në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje-dalje.

Shoferëve u kërkohet të përshtatin shpejtësinë e lëvizjes, respektimin e sinjalistikës rrugore dhe vozitje të kujdesshme, sidomos në rrugët nëpër fushëgropa, pranë brigjeve të lumenjve dhe nëpër gryka e ngushtica, ku mund të ketë rrokullisje gurësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...