Policia arrestoi një të ri nga Shkupi, iu gjetën tre kilogramë marihuanë - Bota Sot
Policia arrestoi një të ri nga Shkupi, iu gjetën tre kilogramë marihuanë

Maqedonia

Policia arrestoi një të ri nga Shkupi, iu gjetën tre kilogramë marihuanë

Më: 24 mars 2019 Në ora: 13:31
Marihuanë

Gjatë mbrëmjes së djeshme, policët e rajonit të Shkupit kanë tentuar që të kontrollojnë një veturë në lëvizje, por që shoferi nuk u është bindur urdhërave policore dhe ka tentuar që të ikë.

Kjo ka bërë që policia të ndërmerr masa për ndalimin e personit dhe në rrugën rajonale Hipodrom-Katllanovë, afër tregut të kafshëve, është arritur ndalimi i veturës.

Me këtë rast, është identifikuar shoferi R.B (27) nga Shkupi dhe gjatë kontrollit, në veturën e tij janë gjetur tre kilogramë marihuanë.

Policia e ka privuar nga liria të ndaluarin dhe janë marrë masa për procedura të mëtutjeshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...