Dimitrov ftohet të mbajë një ligjëratë në Universitetin e Gracit në Austri - Bota Sot
Dimitrov ftohet të mbajë një ligjëratë në Universitetin e Gracit në Austri

Maqedonia

Dimitrov ftohet të mbajë një ligjëratë në Universitetin e Gracit në Austri

Më: 24 mars 2019 Në ora: 14:06
Dimitrov

Me ftesë të Universitetit të Gracit, në Austri, ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov do të mbaj një ligjëratë në këtë universitet.

Kjo ligjëratë do të përmbyllet me një debat rreth temës “Përmes Prespës deri në Evropë: Integrimi Evropian i Maqedonisë së Veriut”.

Vëmendje e posaçme do t’i jepet Marrëveshjes së Prespës, evropianizimit si proces që kontribuon në tejkalimin e konflikteve dhe çështjeve në rajon.

Gjatë qëndrimit në Austri, Dimitrov do të realizojë edhe disa takime me këshillëtarë shtetëror lokal, dhe me përfaqësues të bashkësisë afariste.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...