Zaev: Anëtarësimi në NATO është i sigurtë - Bota Sot
Zaev: Anëtarësimi në NATO është i sigurtë

Maqedonia

Zaev: Anëtarësimi në NATO është i sigurtë

Më: 24 mars 2019 Në ora: 16:14
Zoran Zaev

Përmes profilit të tij zyrtar në Facebook, Kryeministri Zoran Zaev deklaron se vendi ka arritur qëllime strategjike dhe se anëtarësimi në NATO është i sigurtë.

Sipas tij, kjo dotë hapë perspektivë të re dhe të sigurtë për Maqedoninë e Veriut, ekonomi më të mirë dhe standarde më të mira për qytetarët.

Ai shprehet se jemi të gatshëm që të hapërojmë në kapitullin e ri të historisë së vendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...