Zejno Bajrami, shahist me shikim të dëmtuar dhe shumë çmime - Bota Sot
Zejno Bajrami, shahist me shikim të dëmtuar dhe shumë çmime

Maqedonia

Zejno Bajrami, shahist me shikim të dëmtuar dhe shumë çmime

Më: 24 mars 2019 Në ora: 16:51

Zejno Bajrami është shahisti shqiptar që merr pjesë në garën evropiane të shahut që mbahet këto ditë në Shkup.

Ajo që e dallon atë nga shahistët e tjerë në garë është shikimi i kufizuar, ose pothuajse plotësisht i dëmtuar.

Në garën individuale të shahut evropian që do të përfundojë në datën 29 mars marrin pjesë rreth 400 shahistë nga 43 vende të ndryshme të botës kurse pothuajse 2/3 e tyre janë shahistë me famë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...