Mbi 600 qytetarë pjesëmarrës në garën “Run for Down” në Shkup - Bota Sot
Mbi 600 qytetarë pjesëmarrës në garën “Run for Down” në Shkup

Maqedonia

Mbi 600 qytetarë pjesëmarrës në garën “Run for Down” në Shkup

Më: 24 mars 2019 Në ora: 19:55
Foto ilustrim

Përmes garës së vrapimit, mbi 600 qytetarë dolën në mbështetje të personave me sindromin Down, të cilët garuan së bashku me familjet e tyre në garën “Run for Down”.

Ky ishte viti i katërt me radhë i organizimit të ktij vrapimi, ndërsa mjetet e mbledhura do të jepen për pajisjen e Qendrës ditore për personat me sindromin Down.

Kryetarja e klubit “Eskim”, organizatore e aktivitetit, Biljana NIkollovska-Kumanovska shprehu kënaqësinë për dajen kaq masovike të sivjetme.

Sipas asj, kjo ishte e papritur që qytetarët të dalin kaq në numër në këtë aktivitet dhe kompanitë me përgjegjësi shoqërore të ofrojnë mbështetje kaq të madhe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...