Hidhet shorti për zgjedhjet lokale në Maqedonin e Veriut - Bota Sot
Hidhet shorti për zgjedhjet lokale në Maqedonin e Veriut

Maqedonia

Hidhet shorti për zgjedhjet lokale në Maqedonin e Veriut

Më: 25 mars 2019 Në ora: 13:18
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) sot ka hedhur shortin për zgjedhjet lokale të cilat do të mbahen në tre komuna: Dibër, Ohër dhe Novo Sellë

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) sot ka hedhur shortin për zgjedhjet lokale të cilat do të mbahen në tre komuna: Dibër, Ohër dhe Novo Sellë.

Në zgjedhjet lokale në këto komuna Aleanca për Shqiptarët do të garojë me numrin rendor 2, Lëvizja Besa me numrin 6, LSDM me numrin 7, BDI me numrin 1, OQM me numrin 4 dhe OBRM-PDUKM me numrin 5.

Në zgjedhjet lokale në Dibër do të garojnë Hekuran Duka nga BDI dhe Arben Agolli nga Aleanca për Shqiptarët, i cili mbështetet edhe nga Lëvizja Besa.

Në Komunën e Novo Sellës do të garojnë Nikolla Andonov nga LSDM dhe Nikollço Stoilkov nga OBRM-PDUKM. Kurse në Komunën e Ohrit në garë janë Nihail Trendafilov-Nançe nga Unioni Demokratik Qytetar, Mire Milloshoski nga OBRM-PDUKM, Konstatin Georgievski nga LSDM, Stevçe Stevkovski nga Demokratët dhe Xhemal Mena nga Lëvizja Besa.

Zgjedhjet lokale në Dibër, Novo Sellë dhe Ohër do të mbahen më 21 prill, së bashku me zgjedhjet presidenciale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...