Osmani: Për PSP-në po bisedohet paralelisht - Bota Sot
Osmani: Për PSP-në po bisedohet paralelisht

Maqedonia

Osmani: Për PSP-në po bisedohet paralelisht

Më: 25 mars 2019 Në ora: 16:45
Bujar Osmani

Për ligjin për PSP-në  duhet të punojmë paralelisht në dy drejtime, dhe të mundohemi që të arrijmë konsensus me opozitën dhe të flasim me deputetët.

Këtë sot e ka deklaruar zv/kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani në lidhje me ligjin për PSP-në, pas takimit në Qeveri me përfaqësuesit e grupit punues Ndër resorësh për implementimin e Ligjit për përdorim të gjuhëve dhe me drejtorin e Agjencionit për implementim të ligjit.

Paralelisht duhet të punojmë në dy drejtime dhe të mundohemi maksimalisht të arrijmë konsensus.

Grupet punuese deri tani nuk kanë mundur që të arrijnë marrëveshje rreth Ligjit për Prokurorinë Publike, me çka duhet të rregullohet statusi i ardhshëm i PSP-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...