Ivanovska: Komisioni për Antikorrupsion duhet të punojë në mënyrë transparente dhe të hapur - Bota Sot
Ivanovska: Komisioni për Antikorrupsion duhet të punojë në mënyrë transparente dhe të hapur

Maqedonia

Ivanovska: Komisioni për Antikorrupsion duhet të punojë në mënyrë transparente dhe të hapur

Më: 26 mars 2019 Në ora: 00:21
Biljana Ivanovska

Kryetarja e Komisionit për Antikorrupsion, Biljana Ivanovska për emisionin “Otvoreno Studio 1” tha se Komisioni duhet të punojë në mënyrë transparente dhe se të gjithë seancat duhet të jenë të hapur për opinionin.

“Komisioni për Parandalim të Korrupsionit duhet të punojë në mënyrë transparente dhe hapur dhe ne këtë e respektojmë. Të gjitha seanca janë të hapura ndaj opinionit, në të gjithë pyetjet e gazetarëve po mundohemi të përgjigjemi që situata të bëhet më e pastër dhe nëse ka dilema të sqarohen”, tha Ivanovska.

Ivanovska gjithashtu tha se Komisioni për Antikorrupsion i drejtohen edhe qytetarët edhe si institucion kompetent për probleme konkrete por edhe për çështje që nuk janë kompetent.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...