LSDM: Është kthyer besimi në ekonomi, papunësia është ulur - Bota Sot
LSDM: Është kthyer besimi në ekonomi, papunësia është ulur

Maqedonia

LSDM: Është kthyer besimi në ekonomi, papunësia është ulur

Më: 26 mars 2019 Në ora: 11:21
LSDM

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media thekson se përparimi në eurointegrime dhe politikat e suksesshme ekonomike të Qeverisë së udhëhequr nga ata, kanë stabilizuar ekonominë e vendit.

Nga LSDM thonë se besimi në ekonomi është kthyer dhe se shteti po lëvizë në drejtim të duhur.

“Dëshmi për atë është shuma rekorde e investimeve të huaja prej 624, 5 milion euro në vitin 2018, që është katër herë më shumë krahasuar me vitin 2017. Për vetëm një vit shkalla e papunësisë është zvogëluar për 3,6 për qind dhe është në nivel historik. Vazhdimisht rriten pagat, harmonizohen pensionet, sigurohen më shumë para te qytetarët, te amvisëritë”, thonë nga LSDM.

Ata shtojnë se Qeveria e udhëhequr nga LSDM-ja mbetet e përkushtuar në reformat ekonomike dhe përparimin në eurointegrime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...