Ligji për Prokurorinë, Zaev: Nesër vazhdojnë bisedimet e grupeve të punës - Bota Sot
Ligji për Prokurorinë, Zaev: Nesër vazhdojnë bisedimet e grupeve të punës

Maqedonia

Ligji për Prokurorinë, Zaev: Nesër vazhdojnë bisedimet e grupeve të punës

Më: 8 prill 2019 Në ora: 15:01
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev, shpreson se grupet e punës rreth Ligjit për Prokurorinë Publike do të arrijnë të gjejnë një gjuhë të përbashkët dhe t’i tejkalojnë të gjitha dallimet rreth ligjit në fjalë.

“Mendoj se procesi nuk po zvarritet. Afatet janë deri në fillim të muajit maj. Nesër do të fillojnë bisedimet e grupeve të punës dhe shpresoj se procesi do të përmbyllet me sukses dhe për këtë çështje shumë të rëndësishme shpresoj se do të gjejmë gjuhë të përbashkët”, deklaroi Zoran Zaev, kryeministër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...