Mançevski: Do të kërkojmë kuadër për negociata me BE-në edhe jashtë institucioneve - Bota Sot
Mançevski: Do të kërkojmë kuadër për negociata me BE-në edhe jashtë institucioneve

Maqedonia

Mançevski: Do të kërkojmë kuadër për negociata me BE-në edhe jashtë institucioneve

Më: 15 prill 2019 Në ora: 15:04
Damjan Mançevski

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës në bashkëpunim me resorë të tjerë kërkon mënyrë për tërheqjen e kuadrit edhe prej sektorit publik edhe jashtë institucioneve për përfshirje në procesin e negociatave me Bashkimin Evropian, deklaroi sot ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Damjan Mançevski,

Ai vlerëson se shteti do të jetë i gatshëm t’u përgjigjet kërkesave me kapacitetin e nevojshëm të kuadrit kur të fillojnë negociatat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...