22 mijë fëmijë mbeten ende pa vaksinuar në Maqedonisë e Veriut - Bota Sot
22 mijë fëmijë mbeten ende pa vaksinuar në Maqedonisë e Veriut

Maqedonia

22 mijë fëmijë mbeten ende pa vaksinuar në Maqedonisë e Veriut

Më: 19 prill 2019 Në ora: 12:37
Foto ilustrim

Më shumë se 22 000 fëmije rezultojnë ende të pa vaksinuar në gjithë territorin e Maqedonisë së Veriut.

Ministria e Arsimit dje kishte paralajmëruar se të gjitha shkollat fillore dhe të mesme nga sot do të fillonin vaksinimi i nxënësve.

Ndërkohë, pikërisht sot në mëngjes, autoritetet shëndetësore në vend njoftuan se vendimi i djeshëm nga ana e ministrisë është dhënë shumë vonë, prandaj ata nuk mund të arrijnë në kohë të bëjnë gati listat e shkollave prej ku do të fillojnë vaksinimet dhe kanë kërkuar kohë deri të hënën që vjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...