Rasti i Almir Aliut, Apeli dërgon lëndën në Prokurorinë e Lartë - Bota Sot
Rasti i Almir Aliut, Apeli dërgon lëndën në Prokurorinë e Lartë

Maqedonia

Rasti i Almir Aliut, Apeli dërgon lëndën në Prokurorinë e Lartë

Më: 20 prill 2019 Në ora: 16:44
Almir Aliu

Gjykata e Apelit ka dërguar lëndën e Almir Aliut për referim në Prokurorinë e Lartë.

Organi i lartë i akuzës në kolegjiumin që duhet mbaj do të shqyrtojë procedurën nga fillimi, duke verifikuar dëshmitë dhe procedurat gjyqësore në përputhje me Ligjin mbi Procedurën Penale.

Lënda për vogëlushin nga Kumanova referohet në Prokurori Publike për herë të dytë.

Ky veprim i Gjykatës së Apelit vjen pas kërkesës që mbrojtja juridike e familjes Aliu e bëri në gjyqin e shkallës së dytë, për delegimin e kompetencave të Gjykatës Themelore të Kumanovës në Gjykatën Themelore të Shkup.

Ekspertët vlerësojnë se Gjykata e Kumanovës ka humbur besimin që në vendimin e shkallës së parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...