Agolli pranon humbjen në Dibër, i uron fitoren Dukës - Bota Sot
Agolli pranon humbjen në Dibër, i uron fitoren Dukës

Maqedonia

Agolli pranon humbjen në Dibër, i uron fitoren Dukës

Më: 22 prill 2019 Në ora: 00:59
Dibër

Kandidati për kryetar të Komunës së Dibrës, Arben Agolli nga Aleanca për Shqiptarët pranoi humbjen në zgjedhjet e sotme të parakohshme lokale për kryetar të Dibrës.

Agolli me bashkëpunëtorit e tij arriti në selinë e degës së BDI-së dhe i uroi fitoren Hekuran Dukës. Që të dy janë mjekë specialistë dhe për një periudhë të gjatë kanë punuar së bashku në Spitalin e Përgjithshëm në Dibër.

Sipas rezultateve të para Duka ka marrë 450 vota më shumë. Me pothuajse diferencë identike Agolli humbi në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në tetor të vitit 2017 kur për herë të dytë u zgjodh Ruzhdi Lata i cili vdiq në nëntor të vitit të kaluar, pas një sëmundje të rëndë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...