Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 22 prill 2019 Në ora: 08:12
Foto ilustrim

Moti do të jetë me diell dhe dhe i nxehtë me vranësira mesatare. Deri në fund të ditës në pjesët jug perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut, të cilët gjatë natës do të përhapen në pjesët tjera të vendit.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz nga -1 deri 7 gradë celsius, ndërsa temperatura gjatë ditës nga 12 deri 23 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryjë erë juglindore.

Temperatura e mëngjesit do të ulet deri 4 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri 22 gradë celsius.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...