Pashkët - Të hënën më 29 prill, ditë jo pune për të gjithë qytetarët në Maqedoni të Veriut - Bota Sot
Pashkët - Të hënën më 29 prill, ditë jo pune për të gjithë qytetarët në Maqedoni të Veriut

Maqedonia

Pashkët - Të hënën më 29 prill, ditë jo pune për të gjithë qytetarët në Maqedoni të Veriut

Më: 22 prill 2019 Në ora: 12:27
Dita e dytë e Pashkëve

Dita e dytë e Pashkëve, sipas kalendarit ortodoks, 29 prilli (e hënë) është ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut, njoftuan sot nga Ministria për Punë dhe Politikë Sociale.

Ministria njëkohësisht, të gjithë qytetarëve të konfesionit ortodoks në vend ua uron festën e madhe krishtere "Pashkët".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...