Siljanovksa: Kisha nderin të marr pjesë në zgjedhjet presidenciale me Blerim Rekën - Bota Sot
Siljanovksa: Kisha nderin të marr pjesë në zgjedhjet presidenciale me Blerim Rekën

Maqedonia

Siljanovksa: Kisha nderin të marr pjesë në zgjedhjet presidenciale me Blerim Rekën

Më: 22 prill 2019 Në ora: 14:16
Gordana Siljanovska Davkova

Nëpërmjet rrjetit social “Facebook”, kandidatja për kryetare të shtetit, Gordana Siljanovska Davkova shkroi se “kisha nderin të marr pjesë në zgjedhjet presidenciale me Blerim Rekën”.

“Diskutimet që i kishim, edhe për çështjet që pajtoheshim, si dhe për ato që nuk pajtoheshin, ishim të nivelit të lartë dhe rritën cilësinë e debatit”, shkroi Siljanovska.

Siljanovksa i uroi për votat e marra dhe se i vjen keq që nuk arritë në rrethin e dytë.

Mbrëmë, Siljanovska në paraqitjen e saj, tha se nëse votat e Blerim Rekës i shtohen votave të saj, “tregimi” për president të shtetit do të merr fund.

“Nëse votat që ne kemi fituar, ia shtojmë votat që ka marrë kandidati i pavarur Blerim Reka, tregimi për kryetar shteti do të përfundojë dhe atëherë do të mund të shpresojmë për të ardhme evropiane”, tha mes tjerash Siljanovska.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...