Maqedoni, filloi paraqitja për subvencione në bujqësi dhe blegtori - Bota Sot
Maqedoni, filloi paraqitja për subvencione në bujqësi dhe blegtori

Maqedonia

Maqedoni, filloi paraqitja për subvencione në bujqësi dhe blegtori

Më: 23 prill 2019 Në ora: 11:37
Subvencione në bujqësi dhe blegtori

Deri më 30 maj bujqit mund të paraqesin kërkesa për subvencione për vitin 2019.

Aplikuesit mund në mënyrë elektronike t’i çojnë kërkesat ose të kërkojnë ndihmë për aplikim nga zyrat rajonale. Fermerët gjithashtu duhet të kenë evidencën e numrit të kafshëve.

Aplikimi ka të bëjë me pagesat e drejtpërdrejta për vreshtat plantacionet e frutave si dhe për prodhimin e blegtorisë.

Kërkesat për masat e prodhim bëhet në bazë të parcelave të evidentuara që ishin deri më 15 mars të vitit 2019.

Në prodhimtarinë e blegtorisë kërkesat për subvencione dorëzohen në bazë të kafshëve të regjistruara, ndërsa konstatimi i numrit të kafshëve bëhet atëherë kur ka dorëzuar kërkesën për subvencione.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...