Popovski me kritika ndaj Siljanovskës dhe Pendarovskit - Bota Sot
Popovski me kritika ndaj Siljanovskës dhe Pendarovskit

Maqedonia

Popovski me kritika ndaj Siljanovskës dhe Pendarovskit

Më: 25 prill 2019 Në ora: 10:21
Nikolla Popovski

Në emisionin “Magazina Ekonomike” në Alsat ish kryetari i Kuvendit dhe ish ministri i financave, Nikolla Popovski kritikoi dy kandidatët për president të vendit. Popovski thekson se kandidatët presidencial u janë nënshtruar liderëve të partive dhe po keqpërdoren nga liderët për qëllime politike.

Ai gjithashtu përmend disa raste kur kandidatpët presidencial kanë treguar mosnjohje mbi kompetencat e presidentit të shtetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...