Tërmet në Dojran dhe Gjevgjeli - Bota Sot
Tërmet në Dojran dhe Gjevgjeli

Maqedonia

Tërmet në Dojran dhe Gjevgjeli

Më: 25 prill 2019 Në ora: 11:08
Foto ilustrim

Tërmet me fuqi prej 2.8 shkallëve sipas Rihterit është ndjerë mbrëmë në Dojran dhe Gjevgjeli.

Siç njoftojnë nga Observatori Seizmologjik pranë Fakultetit të Shkencave Matematiko-Natyrore në Shkup, tërmeti është regjistruar në orën 03:11, epiqendra e të cilit ka qenë në 150 kilometra në juglindje të Shkupit.

Tërmet me fuqi prej 2.8 shkallëve Rihter është ndjerë nga popullata e Dojranit dhe Gjevgjelisë me intensitet prej 3 shkallëve sipas matjes makroseizmike evropiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...