Mickoski: Pres fitore për Siljanovskën dhe mbështetje masovike nga të gjithë qytetarët - Bota Sot
Mickoski: Pres fitore për Siljanovskën dhe mbështetje masovike nga të gjithë qytetarët

Maqedonia

Mickoski: Pres fitore për Siljanovskën dhe mbështetje masovike nga të gjithë qytetarët

Më: 25 prill 2019 Në ora: 17:11
Hristijan Mickoski

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski është i bindur në fitoren e Siljanovskës në zgjedhjet e 5 majit.

Në intervistë për Kanal 5, Mickoski thotë se pret që shqiptarët në mënyrë masovike ta mbështesin kandidatin tyre.

“Presim vota jo vetëm nga shqiptarët, por edhe nga turqit, vllahët, serbët, boshnjakët dhe të gjithë të tjerët”, thotë Mickoski.

Sipas Mickoskit, nuk duhet të ndahet Maqedonia në bazë etnike apo fetare dhe se duhet të punojmë të punojmë në bashkimin e institucioneve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...