“I pari deri në maje” në Vodno - Bota Sot
“I pari deri në maje” në Vodno

Maqedonia

“I pari deri në maje” në Vodno

Më: 19 maj 2019 Në ora: 11:25
“I pari deri në maje”

Edicioni i shtatë i ngjarjes më të madhe sportive malore në rajon “I pari deri në maje” do të mbahet sot në Malin Vodno, njofton AIM.

“Ngjarja e preferuar e shkupjanëve edhe këtë vit në program i ka garat në vrapim malor, çiklizëm malor, tim-bilding garë për kompanitë, si dhe piknik tradicional te caku në maje, pas përfundimit të garave në të cilin është paraparë program muzikor dhe ceremoni për shpalljen e fituesve”, kumtoi Shoqata për sport dhe rekreacion” “I pari deri në maje”.

Nga Shoqata potencuan se këtë vit pritet të marrin pjesë mbi dy mijë garues me numër më të madhe të pjesëmarrësve prej vendeve të huaja deri më tani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...